Muutus algab kodukohast

Anvelt: riik peab rahastama maanteede hooldust linnades

Tallinna auklike tänavate põhjuseks on ennekõike riigi tegematajätmine linnades maanteede hoolduse rahastamisel, leiab sotsiaaldemokraatide Tallinna linnapeakandidaat Andres Anvelt.

Anvelti sõnul on Tallinna ja teiste suuremate linnade tänavate halb olukord tingitud paljuski sellest, et riik ei rahasta täna linnades asuvate riigimaanteede hooldus- ja remonditöid.

“Tallinna puhul algavad aga maanteed sadamast, mitte linna piirist. Kui riik võtaks – nagu on õiglane – enda peale maanteede korrashoiu täies pikkuses, saaks linn oma raha kasutada kõrvaltänavate remondiks. Linna ja riigi vägikaikaveo peamised kannatajad on Tallinna inimesed ja külalised,” rõhutas Anvelt.

Täna asub pealinna tänavate olukorda arutama Tallinna volikogu. Päevakorras on linnavalitsuse suulised vastused paremparteide saadikute poolt esitatud 106 tänavaaukude teemalisele arupärimisele.

Tallinna volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimehe Jaak Juske sõnul ei aita need arupärimised kuidagi kaasa pealinna tänavate olukorra paranemisele. “Ootaks, et IRLi esindajad linnavolikogus pöörduks erakonnakaaslasest majandus- ja kommunikatsiooniministri poole ettepanekuga toetada omavalitsusi riigimaanteede hooldamisel,” ütles Juske.

x
Liitu uudiskirjaga