Muutus algab kodukohast

Anvelt: Tallinnas peab olema lasteaed tasuta

Tallinna sotsiaaldemokraatide ettepaneku kohaselt peavad lasteaiakohad pealinnas olema vanema jaoks tasuta. Selle vältimatuks eelduseks on tagada kõigile soovijatele lasteaiakoht, leidis eile kogunenud Tallinna sotsiaaldemokraatide programmitoimkond.

“Kõigepealt tuleb Tallinna linnal täita seadust ja kindlustada kõigile soovijatele lasteaiakoht. See on paari aastaga tehtav, kui kasutada tühjalt seisvaid koole ning teha koostööd erasektoriga. Täna kasutuseta klassiruumid saab muuta lasteaiale sobilikeks oluliselt väiksema raha ja vaevaga, kui seda oleks uute lasteaedade ehitamine,” ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna linnapeakandidaat Andres Anvelt.

Tallinna Linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Jaak Juske lisas, et perekondadel ja lastevanematel peab olema võrdne ligipääs lastehoiule. “Seega peab Eesti suurimas omavalitsuses olema kvaliteetne lasteaiakoht linnaelanikule tasuta. Kohamaksu ja toiduraha katmine ei ole linna jaoks kulukam kui oli üleminek tasuta ühistranspordile,” selgitas Juske Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna programmitoimkonna ettepanekut.

Tallinna linnal tuleb lähiajal luua 5000 uut lasteaiakohta. Juske sõnul on see saavutatav eesmärk, küsimus on linnaeelarve prioriteetides.

Lisainfo:
Andres Anvelt
524 7747

Jaak Juske
501 3160

x
Liitu uudiskirjaga