Muutus algab kodukohast

Sotsid nõuavad linnapealt aru Tallinna koolide halduslepingute kohta

Sotsiaaldemokraadid tahavad linnapeale saadetud kirjas teada, kas linnavalitsus kavatseb astuda samme Tallinna koolide renoveerimiseks ja haldamiseks sõlmitud ning maksumaksjatele kahulikuks osutunud PPP-lepingute muutmiseks.
Sotsiaaldemokraatide Tallinna linnapeakandidaadi Andres Anvelti sõnul on alates 2006. aastast pealinna koolide korrastamiseks ja haldamiseks sõlmitud PPP-lepingud maksumaksjate jaoks selgelt ebasoodsad.

„Haldusfirmade kasumid on üle mõistused suured. Nii tahame linnapealt teada, kui suur on tänaste prognooside kohaselt linnale koolide PPP- lepingutega võetud rahaline kohustus kogu makseperioodi peale kokku. Samuti huvitab avalikkust, millised on linna võimalused lepingutest väljuda ning kas linnavalitsus kavatseb koolide haldusfirmadega alustada läbirääkimisi lepingute muutmiseks või lõpetamiseks,“ märkis Anvelt.

Tallinna volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimehe Jaak Juske allkirja kandvas kirjas soovitakse linnapealt vastust ka küsimusele, kuidas mõjutavad sõlmitud PPP-lepingud õpetajate palku ning miks on tekkinud olukord, kus Tallinna õpetajate keskmised palgad on väiksemad kui paljudes pealinnast oluliselt väiksemates omavalitsustes.

Ajakirjandus on paljastanud PPP-lepingutega Tallinna koolide haldusfirmadele makstavad ülisuured kasumid.

Lähem info:
Andres Anvelt
Tel 524 77 47

Jaak Juske
Tel 50 13 160

x
Liitu uudiskirjaga