Muutus algab kodukohast

Lauri Läänemets: Reformierakonna plaan eelisarendada autoliiklust on tupiktee

Tallinna kesklinn ei vaja rohkem autosid, vaid puhtamat linnaõhku ning läbimõeldud ühistransporti. Põhipingutus peab olema suunatud turvalisele ja keskkonnasõbralikule transpordikorraldusele, leiab SDE Tallinna Kesklinna linnaosavanema kandidaat Lauri Läänemets.

Eile Valdo Randpere poolt välja kuulutatud Reformierakonna visioon eelisarendada Tallinnas autoliiklust on tagurlik, kuna viib kesklinna veelgi suurema ummistumiseni ja teeb inimeste elu raskemaks ning ebameeldivamaks.

Autoga mugavama liiklemise tagab hoopis läbimõeldult korrastatud ja Tallinna ümbritsevate omavalitsustega ühtses süsteemis toimiv ühistransport. See vähendab inimeste hulka, kes on täna sunnitud oma sõiduvahendit kasutama, kuna autole puudub alternatiiv kiiresti ja mugavalt soovitud paika liikuda.

„Tallinnas on ainult kaks liikumisviisi mida tuleb eelisarendada- ühistransport ning jalgsi ja rattaga liikumine. Soov kaotada bussiread ning suurendada autode hulka ajab niigi lärmaka kesklinna veelgi rohkem ummikusse,“ ütles Sotsiaaldemokraatide Kesklinna linnaosavanema kandidaat Lauri Läänemets.

Sotsiaaldemokraadid soovivad kesklinnas inimeste liikumist muuta jalakäijasõbralikumaks. Täna läbivad Tallinna kesklinna 4- ja 6-realised teed ning linna keskpunkt Viru väljak on keeruline transpordisõlm. Mitmerealised tänavad nagu Pärnu ja Narva mnt ning Põhja pst lõikavad läbi inimeste liikumiskoridorid vanalinna ja teiste asumite vahel. Lisaks paiknevad kesklinna koolid ja lasteaiad tiheda liiklusega teede kõrval, tähendades võimalikku ohtu lastele.

„Meie eesmärk on kesklinnas autoliiklust vähendada ning vabanevate tänavapindade asemel luua rattateid ja rohealasid. Loomulikult jääb vajadus autoga liikuda, kuid kesklinn peab olema eelkõige inimese mitte auto jaoks,“ selgitas Läänemets.

Täna kesklinna läbivast liiklusest on 70% transiitliiklus, see tähendab, et kesklinna tänavaid kasutatakse teistesse linnaosadesse liikumiseks. Autoliikluse vähendamiseks tuleb kiirendada ühistranspordiga liikumist ning suunata transiitliiklus kesklinnast mööda. Arvestades seaduspära, et eelisarendatav liikumisviis suurendab selle kasutajate hulka, on ainuõige esimeses järjekorras arendada keskkonnasäästlike liikumisvõimalusi – ühistransporti, kergliiklus- ja rattateid.

LISAINFO:

Lauri Läänemets
SDE Tallinna piirkonna juhatuse liige
Kesklinna linnaosavanema kandidaat
51 390 37
lauri.laanemets@sotsdem.ee

x
Liitu uudiskirjaga