Muutus algab kodukohast

Professor Sirje Keevallik kandideerib Tallinnas sotsiaaldemokraatidega

Tallinna Tehnikaülikooli Meresüsteemide Instituudi professor Sirje Keevallik osaleb kohalike omavalitsuste valimisel sotsiaaldemokraadina. Ta kandideerib Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirjas Tallinnas Kristiine linnaosas.

“Kõndimiseks on vaja kaht jalga – vasakut ja paremat. See ja ainult see seletab, miks ma nõustusin kandideerima,” ütles professor Keevallik.  “Et jõuaksime edasi lonkamata või kukkumata, on ühiskonnas vaja mitut vaatenurka,” lausus ta. Isegi reaalteadustes võivad erinevad teadlased täpselt samadest andmetest lähtudes jõuda erinevatele tulemustele, mis siis veel rääkida ühiskonnaelu korraldamisest, lisas Sirje Keevallik.

“Taevatäht on stabiilne, kui gravitatsiooni tasakaalustab termotuumareaktsioon. Maal on atmosfäär, sest raskusjõule töötab vastu difusioon. Koalitsiooni tegemisi aitab korrigeerida opositsioon. Seega on tasakaaluliseks arenguks vaja mitme jõu koosmõju,” selgitas Keevallik.

“Sirje kogemused teadlasena kuluvad marjaks ära Tallinna linna juhtimise juures,” lausus sotsiaaldemokraatide linnapeakandidaat Andres Anvelt. “Otsuste tegemisel igas omavalitsuses peavad sõna sekka ütlema spetsialistid, kes lähevad probleemides süvitsi.”

Tehnikaülikooli Meresüsteemide Instituudi professor Sirje Keevalliku peamised uurimisvaldkonnad on kliimamuutused ja Eesti rannikutuuled. Ta on varem olnud Eesti Mereakadeemia teadusprorektor ja EBSi teadussekretär, töötanud Teaduste Akadeemias ja mitmetes kõrgkoolides ning olnud GKSSi Uurimiskeskuse külalisteadur Saksamaal. Sirje Keevallik on mitmete rahvusvaheliste erialaliitude, uurimisprojektide juhtkomiteede ning teadusnõukogude liige. Lisaks sellele on Sirje Keevallik tõlkinud eesti keelde prantsuse kirjandust.

Sirje Keevalliku foto leiab aadressil http://bit.ly/13yP6Gf, elulookirjelduse Eesti Teadusinfosüsteemist http://bit.ly/16W0VmW.

Lisainfo:
Sirje Keevallik
520 6058

Andres Anvelt
524 7747

x
Liitu uudiskirjaga