Muutus algab kodukohast

Tartu sotsiaaldemokraatide nimekirja veavad Heljo Pikhof, Tõnu Ints ja Kajar Lember

Tartu sotsiaaldemokraadid kinnitasid täna õhtul oma valimisnimekirja, mida veab erakonna linnapeakandidaat Heljo Pikhof ja mille lõpetab professor Marju Lauristin.
Pikhofile järgnevad Johannes Mihkelsoni Keskuse juhataja Tõnu Ints, riigikogu liige ja Vudila mängumaa rajaja Kajar Lember, Ametiühingute Keskliidu Tartu osakonna juhataja Arno Arukask, Tartu Ülikooli inimgeograafia teadur Kadri Leetma, Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpetaja Toomas Jürgenstein, Tartu Ülikooli riigiteaduste tudeng Alina Aruoja, Tartu trükimuuseumi juht Lemmit Kaplinski ja Tartu väikelastekodu Käopesa juht Sirli Peterson.

Enam kui 80-liikmelise nimekirja teise kümnesse kuuluvad Toidupanga eestvedaja Maire Koppel, Tartu Teaduspargi protolabi juhataja Roman Mugur, Tartu Ülikooli Raamatukogu turundusjuht ja kirjandusfestivali Prima Vista vedaja Ilona Smuškina, endine tippkorvpallur ja ettevõtja Tarmo Kikerpill, omavalitsustegelane Ülo Veldre, Tartu Põllumeeste Liidu esimees Jaan Sõrra, ettevõtluskõrgkooli Mainor õppejõud Tiina Merkuljeva ja Playtechi IT-spetsialist Janar Tiiroja.

„Vaieldamatult on tegu sotsiaaldemokraatide kõigi aegade kõige tugevama nimekirjaga, millega loodetavasti liitub veel inimesi, kes tahavad seista parema Tartu eest. Meie vaieldamatuks trumbiks on ka sisukas ja põhjalikult läbi kaalutud valimisprogramm. Läheme Tartus tegema aegade parimat valimistulemust,“ ütles Pikhof.

Sotsiaaldemokraadid tahavad maksta kõigile koolilastel 50 euro suurust koolialguse stardiraha ja kindlustada kõik linna mudilased alusharidusega. „Eakate ja puuetega inimeste ning nende omaste aitamiseks tuleb laiendada päevahoiu teenust ja muuta koduhooldusteenus kättesaadavamaks,“ rääkis Pikhof. „Tartus vajavad eelisarendamist kergliiklusteed, samuti tuleb välja arendada selge ja loogiline koostoime jalgsi liikumise ja bussiga sõitmise vahel. Bussiliinid ja nende sõidugraafikud peavad vastama inimeste vajadustele.“
Samuti peab Tartu linnavalitsus tegema senisest hoopis tihedamat koostööd akadeemiliste ringkondade, haritlaste ja tudengitega.

Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637

x
Liitu uudiskirjaga