Muutus algab kodukohast

Anvelt heidab Krossile kinda

Sotsiaaldemokraatide Tallinna linnapeakandidaat Andres Anvelt kutsub Eerik-Niiles Krossi avalikule debatile korruptsioonivastase võitluse üle.

“Siiani on korruptsioonist räägitud kui millestki müstilisest ja seostatud seda Tallinnas ühe erakonnaga. Selline valimisšõu ei paku lahendusi, et mõni tänane linnpeakandidaat hiljem samale rehale ei astuks,” lausus Riigikogu korruptsioonivastase komisjoni esimees Anvelt.

“Hüüded stiilis “valige mind, sest ma pole varas” ei tekita usaldust. Korruptsioon on olemas, see on tõsine, sisuline ja linnarahva jaoks kulukas probleem, mis tuleb lõpetada. Ainuüksi plakatitega seda kinni ei kleebi,” sõnas Anvelt.

Paljud korruptsiooniilmingud, näiteks altkäemaks ja mõjuvõimuga kauplemine, on varjatud ja salakavalad kuriteod, mille murdmiseks on vaja jõuliseid muudatusi. ”Lihtsamini lahendatav osa probleemist on linna raha ja võimaluste kuritarvitamine valimiskampaanias. Selle välistamiseks tuleb otsustavalt muuta pealinna poliitilist kultuuri,” selgitas Anvelt.

Anvelt rõhutas, et Tallinna sotsiaaldemokraatide konkreetsed ettepanekud on suunatud korruptsiooni ennetamisele: “Me pakume struktuurseid lahendusi, kuidas korruptsiooni linna ja linlaste tegemistes välistada.” Loomulikult ei pruugi sellised meetmed meeldida kõigile tulevastele linnajuhtidele, lisas sotside linnapeakandidaat.

„Meie ettepanekute nimekiri pole lõplik, seega ootan Sind reede keskpäeval kohvik Wabaduse teisel korrusel. Räägime lõpuks asjast!” kutsus Anvelt Eerik-Niiles Krossi debatile.

Linnapeakandidaat Andres Anvelt ootab Eerik-Niiles Krossi avalikule debatile arutamaks realistlikke võimalusi Tallinnas korruptsiooni tegelikult välja juurimiseks. Väitlus toimub kohvikus Wabadus (Vabduse väljak 10, Tallinn) reedel, 27. septembril kell 12.00.

Lisainfo:
Andres Anvelt
SDE Tallinna linnapeakandidaat
524 7747

x
Liitu uudiskirjaga