Muutus algab kodukohast

Anvelt IRLile: tasuta ühistranspordi kaotamine pole mõistlik idee

Sotsiaaldemokraadid väljendavad tõsist muret seoses Isamaa ja Res Publica Liidu sooviga kaotada Tallinnas tasuta ühistransport ning kutsuvad IRLi oma plaanides selgusele jõudma.

“Endise linnapea Tõnis Paltsu suu läbi väljendatud lubadus saata tasuta ühistransport ajaloo prügikasti on meile vastuvõetamatu,” ütlesSotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna linnapeakandidaat Andres Anvelt. “Tasuta ühistranspordile ülemineku debati algatasidsotsiaaldemokraadid juba 2005. aastal. Me oleme veendunud, et seda algatust tuleb koostöös Tallinna lähivaldadega edasi arendada, mitte tagasi pöörata. Linna jätkuv autostumine ei ole innovaatiline ja tulevikku suunatud lahendus.“

IRL-i soov kaotada tasuta ühistransport võib Anvelti sõnul tõsta veelgi Keskerakonna toetajate arvu ja saada tõsiseks takistuseks valimisjärgsele koostööle. „Ootame seetõttu IRL-ilt ja nende linnapeakandidaadilt selgitusi, milline on siis ikkagi nende lõplik visioon Tallinna tulevasest transpordikorraldusest,” ütles Anvelt.

Samuti kutsuvad sotsiaaldemokraadid IRLi poliitikuid endas laiemalt ühistranspordi küsimuses selgusele jõudma. „Ajal, kui IRLi kuuluva Saare maavanema eestvedamisel juurutatakse Saaremaal maakonnasisest tasuta ühistransporti, kuulutab Kuressaare kandideeriv Palts tasuta ühistranspordile sõja,“ märkis Anvelt.

Täiendav info:

Andres Anvelt

5247747

x
Liitu uudiskirjaga