Muutus algab kodukohast

Anvelt: Reformierakond hoidis taas laste pealt kokku

Sotsiaaldemokraat Andres Anvelt kinnitusel vedas Reformierakonna juhitud valitsus lastega peresid üheselt alt, kui ta taganes lubadusest toetada kõigi laste huviharidust.

„Krooniline laste pealt kokku hoidmine on andestamatu tegu, mida ei ole võimalik tulevikus kuidagi kompenseerida. Piirates laste võimalusi tegeleda huviharidusega, piiratakse ka nende arenguvõimalusi ja konkurentsivõimet kiirelt arenevas majanduskeskkonnas. Koalitsioonilepingu mittetäitmine on seda piinlikum, et Reformierakond on ringiraha aastaid lubanud,” ütles Andres Anvelt.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna linnapeakandidaadi sõnul peab iga Tallinna laps saama võimaluse tegeleda tasuta ühe huvi- või spordialaga. „Tegu on meie programmilise lubadusega. Sotsiaaldemokraadid ei ole laste ja perede osas valmis kompromisse tegema,” rõhutas Anvelt.

„Ükski laps ei tohi pere kõhna rahakoti tõttu huviharidusest eemale jääda. Huviharidusse investeerimine tagab noortele nii täisväärtuslikuma lapsepõlve kui ka paremad võimalused eneseteostuseks,” märkis Anvelt. “Oleme arvestanud, et Tallinnas võib selleks kuluda kuni üheksa miljonit eurot aastas.”

Sotsiaaldemokraatide plaanide kohaselt oleks toetusel lagi peal – kallimate harrastuste puhul jääks lastevanemate kanda teatud ulatuses omaosalustasu. 

Allikas: http://eestielu.delfi.ee/eesti/valimised/anvelt-reformierakond-hoidis-taas-laste-pealt-kokku.d?id=66785083

x
Liitu uudiskirjaga