Muutus algab kodukohast

Anvelt: Reformierakond on asunud sotse ründama

Sotsiaaldemokraatide juhtfiguuri hinnangul on Ardo Ojasalu ja Rein Järvelille äsjaste kohakaotuste taga tupikusse jõudnud Reformierakonna soov saada poliitilisele pildile.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) Tallinna linnapeakandidaat Andres Anvelt ütles BNS-ile, et erinevalt SDE-st on Reformierakonna populaarsus viimasel ajal olnud pidevas langustrendis, on jõutud tupikusse ning poliitilises pildis püsimiseks on tarvis midagi teha.

“Poliitilistes debattides osalemise asemel on asutud vastaseid ründama,” lausus Anvelt. “Kõige lihtsam on jätkata Eestis moodsaks saanud poliitilist käekirja, et kui keegi kerkib esile, siis on ta tarvis hävitada. See nõukogulik käitumismall on omane nii Reformi-kui Keskerakonnale, kes on minevikuparteid ja sellised labased meetodid on nende käekiri.”

Konkreetselt Ojasalu ja Järvelille ründamisest rääkides lausus Anvelt, et kõige lihtsam on rünnata inimesi, kes pole just iga päev teleekraanil, kuid on sellele vaatamata tugevad tegijad. “Nad on kõige kaitsetumad ja haavatavamad ja neid on lihtne rünnata, sest peale poliitika teevad nad ka muud tööd. Nad ei saa hommikust õhtuni kaevikus istuda, sest igapäevast leiba on ka vaja teenida,” selgitas Anvelt just Ojasalu ja Järvelille ründamist.

VEB-fondi likvideerija Järvelill otsustas alates esmaspäevast ametist lahkuda, põhjendades enda sammu Ligi avalike rünakutega. Ta kinnitas, et SA VEB likvideerimise käigus ei ole rikutud riigihangete seadust.

Ligi otsustas hiljuti kutsuda Eesti Loto nõukogust tagasi sotsiaaldemokraat Ardo Ojasalu, märkides, et on hoidnud sotsi pikal ametis, kuid see ei saa viimasel ajal tema ümber kuhjunud probleemide tõttu nii jätkuda. Ojasalu ise on nimetanud kõiki enda vastu esitatud süüdistusi “poliitiliseks plämaks”.

 

x
Liitu uudiskirjaga