Muutus algab kodukohast

Beebikärurallil testiti munadega Jõgeva kõnniteede olukorda

Laupäeval Jõgeval toimunud Eestis ainulaadse beebikäruralli käigus selgitati välja kiireim ja terveks jäänud beebikäruga osaleja. Ralli käigus purunesid küll munad, kuid osalejad koos kärudega jõudsid õnnelikult lõpuni.
Kui muidu peetakse selle spordiala võistluseid uute ja korralike kergliiklusteede avamistel, siis Jõgeva sotsiaaldemokraadid võtsid sellise võistluse korraldamise ette, et juhtida tähelepanu linna kõnniteede kehvale olukorrale.

Jõgeva sotsiaaldemokraatidele omaselt peeti vajalikuks probleemi demonstreerida läbi liikumise ja lõbusa ühistegevuse. Kõnniteede kehva seisukorra illustreerimiseks olid kõigil võistlejatel karbiga kärus munad, mille purunemine võistlejatele karistussekundeid lausa poole minuti ulatuses andis.

“Ega võistlustel keegi väga joosta ei tihanud, kuna kiiresti kõndideski oli kärusid raske kontrolli all hoida,” lausus võistluste eestvedaja Kristian Vaarpuu. “Need, kes mõnel lõigul üritasid tempot üles tõsta, said finišis halva üllatuse purunenud munade ja karistussekundite näol. Kuna võistluste reeglistik kohustas kõiki jälgima liikluseeskirju, siis oli mõnele munale saatuslikuks ka kõrged ja teravad äärekivid,” rääkis Vaarpuu.

Võistlustel osalenud ja sotsiaaldemokraatide ridades Jõgeval volikokku kandideeriv Margus Hüva nentis, et Jõgeval tulebki asju puust ja punaseks teha, et probleemide olemus jõuaks kohale nendeni, kes selle eest vastutavad. “Linnaisad, kes oma tööülesannete täitmiseks pidevalt auto roolis istuvad või kesklinna häid kõnniteid kasutavad, ei saagi anda õiglast hinnangut kõnniteede seisukorrale,” ütles Hüva.

Beebikärurallil esimeseks tulnud kahe väikelapse ema Maris Truusa hinnangul oli võistlusteks valitud rada isegi leebe, sest kesklinnast kaugemal on selliseid kõnniteid ja äärekivisid, milles võib lausa käru ära lõhkuda. “Piiri tänaval ja elamurajoonides on mõnel tänavalõigul auke rohkem kui asfalti, mis selle tee peaks moodustama,” kinnitas Truusa andes hinnangu Jõgeva linnas olevale kõnniteede olukorrale.

Võistlustel osalemisest rõõmu tundnud Sotsiaaldemokraatide Jõgeva linnapeakandidaadi Asso Nettani sõnul on oluline, et teede remondis oleksid esmatähtsad Jõgeva linnas kõnniteed. “Inimestel peab olema võimalus lihtsalt ja mugavalt jalgsi või rattaga linnas liigelda. Selleks peab meie olemasolevad kõnniteed korda tegema. Kahetsusväärne, kui naised ei saa kontsakingaga kodust välja tulla, sest vigastuse oht on suurem kui jäähokis ja graatsiliselt lapsekäru lükkamise asemel nägin mina siin täna välja kui aiakäruga peenarde vahel,” ütles Nettan peale ralli lõppu.

Eestis viimasel ajal eriti populaarseks saanud kergliiklusteede kohta nentis Nettan, et neid tuleks teha koostöös Jõgeva vallaga ning järgneva Euroopa Liidu eelarvestusperioodi jooksul valmis teha teed ümbritsevatesse alevitesse. “Meeldiv tuleb ühendada kasulikuga ning valla suurimad alevikud nagu Vaimastvere, Kuremaa ja Laiuse võiksid olla tervisespordi harrastamist võimaldavate teedega Jõgevaga ühendatud. Miks mitte ka Kaarepere! Selle saavutamiseks tuleks juba praegu hakata tegema planeeringuid, et need projektid kvalifitseeruksid EL programmide toetustele,” võttis kokku Nettan.

Beebikäruralli algas ja lõppes Jõgeva kesklinna pargis ning kulges mööda Suur, Kesk, Rohu, Lai ja Pargi tänavaid. Esimeseks tuli Maris Truusa, teiseks võitles end Taire Mikalai kolmanda koha saavutas Ülle Ottokar. Esikolmikule olid ka diplomid ja karikad. Ürituse korraldasid Jõgevasotsiaaldemokraadid, kes teevad rohkem kui lubavad.

Lisainfo:
Asso Nettan
SDE Jõgeva linnapea kandidaat
52 23 820

x
Liitu uudiskirjaga