Muutus algab kodukohast

Raivo Uukkivi pürib taas Rae vallavanemaks

Uukkivi oli Rae vallavanem 2004. aasta oktoobrist 2010. aasta jaanuarini. Pärast seda osales ta volikogu töös. Ilmselt on seekordsetel valimistel Uukkivi suurimaks konkurendiks Reformierakonna kohalik esinumber Mart Võrklaev, kes juhib Rae valda praegu.

Uukkivi hindab oma meeskonna võimalusi kõrgelt. “Meie nimekirjas on kandidaate igalt alalt ja igas vanuses, nende hulgas kaks endist Rae vallavanemat, kes on juhtinud valda kokku peaaegu kaheksa aastat. Nimekirjas pole ühtegi korruptsioonikuri-teoga kohtu all olevat isikut. Seega on meie meeskonnal suurim usalduskrediit, mis annab esinumbrile hea võimaluse konkurentidega võistlemiseks,” ütleb ta.

Uukkivi peab meeskonna eeliseks kogemusi ja head teoreetilist ettevalmistust kohaliku omavalitsuse juhtimiseks. Uukkivil endal on lisaks inseneridiplomile ja pikale valla juhtimise

kogemusele magistrikraad haldusjuhtimises. “Me ei pea hakkama midagi õppima ja õppimise käigus vigu tegema,” räägib ta.

Oma seniseks suurimaks teeneks peab Uukkivi Rae valla väljatoomist kriisist ja stabiilse juh-timiskeskkonna loomist. Uukkivi ütleb, et kuisotsid saavad valijalt tugeva toetuse, hakatakse erakonna Rae valla valimisprogrammis lubatut kavakindlalt ellu viima. 14-leheküljelisest programmis seisab, et muuhulgas toetavad sotsiaaldemokraadid Jürisse uue pääste- ja politsei-hoone ehitamist ning jäätmejaa-ma rajamist. Vaidasse lubatakse ehitada kultuurikeskus, Peetrisse ja Lagedile kultuuri- ja puhke-park.

Samuti toetatakse multifunktsionaalse mootorispordi- ja vabaajakeskuse väljaehitamist Rae vallas.

Rae valla üheks suurimaks probleemiks Rae peab Uukkivi lasteaiakohtade vähesust. “Näeme lahendust erinevate võimaluste kombineerimises. Näiteks lastehoiuklaster, milles osaleksid nii vald kui eraettevõtjad,” ütleb ta.

Uukkivi kutsub kõiki valima. “Kui inimesed ei lähe valima, siis leiab tõestust see, et kogu poliitika põhineb enamuse ükskõiksusel – kui jääd ükskõikseks, siis kuulud suurde lambakarja, mida juhivad omatahtsi vähesed hundid,” mõtiskleb ta.

Allikas: Harju Elu

x
Liitu uudiskirjaga