Muutus algab kodukohast

Sotsid: mainekampaania keelustamise eelnõu ajastus on vale

Sotsiaaldemokraat Kajar Lember arvab, et kuigi eelnõu, millega tahetakse keelustada omavalitsuste valimiseelne mainekampaania on õige algatus, on selle ajastus vale ja teenib populistlikku eesmärki.

“On hea tava, et valimisi puudutavate seadustega tegeletakse vähemalt aasta enne konkreetseid valimisi,” ütles Kajar Lember ERR-i uudisteportaalile.

“Näib, et pealinna esiorav on endast väljas. Tähelepanu tõmbamiseks oli tal vaja riigikogu pulti tormata ja esitada üksinda sellises kvaliteedis eelnõu, millele isegi tema fraktsioonikaaslased polnud oma toetusallkirju andnud,” lisas ta.

Lember märkis, et kui jätta ajastus ja head tavad kõrvale, siis on sisulises mõttes tegu õige algatusega. “Eelnõu ajendiks olev probleem on pealinna tänavatel oma kohutavas ilus ju kõigile silma paistnud,” lausus ta.

“Kahjuks tõestab ainuüksi fakt, et reaalselt ei ole võimalik kolm kuud enne valimisi hinnata, kes on valimistel kandidaat ja kes mitte, eelnõu hambutust ja seda, et pigem on tegu Randpere katsega kampaaniat teha,” ütles riigikogulane.

Lember lisas veel, et sotsiaaldemokraadid peavad parimaks lahenduseks valimiskuludele rahalise ülempiiri seadmist. “See vähendaks oluliselt plakatikleepimist ja naeratavate teleklippide arvu ning poliitikud saaksid enam keskenduda reaalsetele debattidele ja kohtumistele inimestega.”

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Valdo Randpere esitas eile riigikogule eelnõu, mis keelaks omavalitsustel kolm kuud enne valimispäeva esitada oma reklaamides ja reklaamikampaaniates kandidaatide isikuid. Samuti oleks keeluatud omavalitsuste mainekampaaniad.

Allikas: http://uudised.err.ee/index.php?06287970

 

x
Liitu uudiskirjaga