Muutus algab kodukohast

Sotsid otsivad töökohtade loomise võimalusi

Sotsiaaldemokraatide igasügisesed maakondlikud majanduskonverentsid keskenduvad tänavu omavalitsuse võimalustele luua töökohti ja parandada ettevõtluskeskkonda.

„Võimalus teha meelepärast tööd on üks peamisi tingimusi elukohavalikul. Sobiva ja kvalifitseeritud tööjõu kättesaadavus mõjutab järjest rohkem ettevõtjate võimekust erinevates Eesti nurkades äri ajada,“ selgitas Eesti sotsiaaldemokraatide juht Sven Mikser.

„Tasakaalustatud regionaalne areng sõltub otseselt võimalustest leida kõikjal Eestis tööd. Soovime koos ettevõtjate, ekspertide ning omavalitsusjuhtidega leida lahenduse tänasele olukorrale, kus sunnitud väljarände põhjuseks on just sobiva rakenduse puudumine kodukohas,“ lisas Mikser.

Eelmisel sügisel alguse saanud arutelude avalöök toimus kolmapäeval Paldiskis, kus ettevõtja Heiti Hääl hindas kohaliku omavalitsuse praeguseid võimalusi ettevõtluse toetamiseks pigem piiratuks.
„Eestis vabariigis on praegu kohalikul omavalitsusel ettevõtte toetamise võimalused väga kasinad. Kohaliku omavalitsuse peamine roll on mitte takistada vaid pigem kaasa aidata ettevõtluse arengule“, rääkis Hääl.

Paldiski linnapea Stanislav Tšerepanov arvas, et ettevõtluse toetamine on juba võimalik läbi lihtsate bürokraatiatoimingute ning avatud linnajuhtimise.  „Peamine on see, et linnavõim oleks arusaadav ja läbipaistev, et ettevõttel ei tekiks täiendavaid takistusi oma äriplaanide elluviimisel. Asjaajamine peab olema korraldatud seaduse piires maksimaalselt kiiresti“, lisas Tšerepanov.

Paldiskis toimunud konverentsil tehtud intervjuudes räägivad kohaliku omavalitsuse rollist ettevõtluskeskkonna loomisel ettevõtja Heiti Hääl, Paldiski linnapea Stanislav Tšerepanov, Paldiski Ettevõtjate Liidu juhatuse esimees Sven Ratassepp ja majandusteadlane Danel Tuusis. http://www.youtube.com/watch?v=Vciaf0-badg&feature=youtu.be

Konverentsisarja “Et maakonnas oleks tööd!” korraldaja on sotsiaaldemokraatide Euroopa parlamendi fraktsioon. Järgmised maakonnakonverentsid toimuvad Kuressaares, Valgas, Tartus, Võrus, Paides ja Tallinnas.

NB! Konverentside ajakava allpool.

Lisainfo:
Anto Liivat
554 0099

Majanduskonverentside sari “Et maakonnas oleks tööd!”
Saaremaa: 20.09, kell 17.00 ajaloolises Eesti Panga majas
Valgamaa: 24.09, kell 17.00 Valga jaamahoones
Tartu: 25.09, kell 17.00 Dorpati konverentsikeskuses
Tallinn: 1.10 (detailid täpsustamisel)

x
Liitu uudiskirjaga