Muutus algab kodukohast

Kuus saadikut lahkus enne oma ettepaneku hääletamist riigikogu saalist

Riigikogus leidis täna aset tavatu vahejuhtum, kus enda tehtud muudatusettepaneku hääletamise ajaks lahkusid koalitsioonisaadikud istungisaalist.  

Seitse Reformierakonna ning Isamaaliidu ja Res Publica Liidu poliitikud taganes aktsiisiseaduste muutmise eelnõule tehtud ettepanekust, mille autorid nad ise olid.

„Kagu-Eesti ja Setomaa saadikurühmadesse kuuluvad riigikogu liikmed esitasid eelnõule ühise parandusettepaneku, mis oleks võimaldanud inimestel tuua Venemaalt Eestisse aktsiisivabalt enda tarbeks kütust senise ühe korra asemel kaks korda kuus. Kui aga hääletamiseks läks, olid  koalitsioonisaadikud saalist kadunud kui tina tuhka. See lugu on nii kahetsusväärne kui ka pentsik,“ märkis rahanduskomisjoni kuuluv Inara Luigas.  Näiteks Lätti tohib standardses kütusepaagis tuua maksuvabalt kütust neli korda ühe kuu jooksul, lisas Luigas.

Otsustaval hetkel oli „haihtunud“  Urmas Klaas, Meelis Mälberg, Ülo Tulik, Peeter Laurson, Priit Sibul ja Juku-Kalle Raid. Toomas Tõniste hääletas oma ettepanekule vastu.

Täiendav info:

Inara Luigas

5168422

 

 

x
Liitu uudiskirjaga