Muutus algab kodukohast

Tallinna sotsid otsustasid lähtekohad koalitsiooniläbirääkimisteks

Eile õhtul kogunenud Tallinna sotsiaaldemokraatide juhatus tõi välja olulisimad punktid, millest lähtutakse koalitsiooniläbirääkimistel pärast kohalikke valimisi. Need on konkreetsed põhimõtted otsustamaks, kellega koos Tallinna juhtima asutakse.

“Oleme avatud koostööks kõigi nende poliitiliste jõududega, keda huvitab Tallinna tulevik. Valitsemisliidu osas asutakse aga läbi rääkima kõige varem 20. oktoobri hilisõhtul,” selgitas SDE Tallinna linnapeakandidaat Andres Anvelt.

Tallinna uus koalitsioonileping peab tagama, et suurem osa valijatest – olenemata nende rahvusest – ei jääks pärast valimisi opositsiooni, lisas Anvelt. “Seetõttu ei ole me valmis tegema kompromisse Tallinna inimeste ja neile oluliste algatuste arvelt. Koalitsioonilepingud sünnivad valimistulemuste pinnalt ning sotsiaaldemokraatide jaoks on kõige olulisem meie põhimõtete tagamine tulevases linnavalitsuses,” rõhutas ta.

Tallinna sotsiaaldemokraadid ei ole valmis kaasa minema ei Tallinna inimestele vajalike otsuste pimesi tagasi keeramisega ega ka leppima koalitsioonipartnerina korruptsiooni võimaldava valitsemiskorraldusega pealinnas. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna osakonna juhatuse eesmärk on pakkuda teistele poliitilistele organisatsioonidele sisuline võimalus hinnata tulevase koostöö võimalikkust.

Tallinna sotsiaaldemokraatide viis punkti, mille osas ei olda valmis kompromisse tegema, on:
1. Lasteaiakohad kõigile ja lasteaiaõpetajate palgatõus
2. Pensionilisa ja eakate ravimitoetuse säilitamine
3. Korruptsioonivastaste meetmete juurutamine ja linna propagandaimpeeriumi likvideerimine
4. Tasuta ühistranspordi säilimine ja laiendamine ka mittetallinlastele
5. Halduskogudele linnaosavanemate kinnitamise õiguse andmine

Sotsiaaldemokraatide programmi Tallinnas leiab bit.ly/1feCZme ning Andres Anvelti 12 punkti korruptsiooni ennetamiseks on tema kodulehel aadressil bit.ly/1au7rn3.

Lisainfo:
Andres Anvelt
524 7747

x
Liitu uudiskirjaga